תיקון מעגלים מודפסים

חברת NTI מציעה שירותי הנדסה אלקטרונית לפיתוח, ייצור ותיקון של מעגלים מודפסים בכמויות קטנות ובעלויות נמוכות, וכמובן מבלי להתפשר על איכות ומקצועיות העבודה.

לפני הכל מהו מעגל מודפס? ולמה הוא משמש?

לפני שנסביר מהו תיקון מעגלים מודפסים וכיצד הוא מתבצע, יש להבין תחילה מהו בכלל מעגל מודפס.

מעגלים מודפסים (באנגלית – Printed Circuit Board, ובקיצור PCB) הם רכיבי בסיס המצויים כמעט בכל סוג של מוצר או מכשיר מעולם הטכנולוגיה האלקטרונית. מדובר באלמנטים דמויי לוחות שעל גבם מולחמים פסים מוליכי חשמל מנחושת לצד רכיבים אלקטרוניים נוספים לצורך יצירת מעגל חשמלי.

מעגלים מודפסים מהווים למעשה חלק מרכזי בחיינו מבלי שאנו בכלל מודעים לכך. בין אם מדובר במחשב, בטלוויזיה או במזגן הלוחות הירוקים שעליהם ממוקמים סלילים, שנאים, שבבים ושאר הרכיבים האלקטרונים החיוניים ליצירת מעגל חשמלי נמצאים בכל מקום.

מהם יתרונות המעגל המודפס?

ייצור, פיתוח והרכבת מעגלים מודפסים נחשב לפתרון טכנולוגיהנדסי פשוט, אמין ויעיל ליצירת מעגלים חשמליים. מדובר כאמור במרכיב יסוד בסיסי בעולם התעשייה האלקטרונית, לרבות למוצרים מעולמות הביורפואה, התקשורת ואפילו התעשייה הצבאית.

לוחות מעגליים מודפסים מהווים חלופה אטרקטיבית ליצירת מעגלים חשמליים, שכן מדובר בשיטה אמינה, מהירה וזולה משמעותית ביחס לשיטות מורכבות, יקרות ומיושנות יותר, כמו חיווט חשמלי.

מהו תיקון מעגלים מודפסים?

כאמור, לוחות המעגלים האלקטרוניים "מניעים" את חיינו. אך כמו כל דבר, ובוודאי שבעולם הטכנולוגיה האלקטרונית, גם מעגלים מודפסים עלולים להתקלקל. משמעות הדבר עשויה להיות השבתה חלקית או מלאה של המכשור האלקטרוני, אשר פעילותו התקינה מותנית בחשמל המופק מהמעגל המודפס.

אז מה עושים כשחלה תקלה או כשנפל פגם במעגל מודפס? במקרים כאלו, ניתן להיעזר במעבדה להנדסה אלקטרונית לתיקון המעגל התקול. תיקון מעגלים מודפסים כולל בשלב הראשון אבחון, זיהוי ואיתור של מקור הכשל. לאחר ניתוח הבעיה וסיבותיה, המהנדס יבחן את אפשרויות הטיפול בה.

תהליך התיקון הסטנדרטי של מעגל מודפס כולל החלפה של רכיבים פגומים. לעיתים, נעשה גם חידוש של המעגל המודפס, בתהליך שכולל החלפה של כלל רכיבי המעגל. תהליכי התיקון והחידוש מסייעים למניעת תקלות עתידיות ולהארכת חיי המעגל.

למה להיעזר בנו לתיקון מעגלים מודפסים?

חברת NTI מספקת שירותי תיקון מעגלים מודפסים באיכות בלתי מתפשרת ובמחירים נמוכים. אנו מעסיקים צוות איכותי של מהנדסים עתירי ידע, מומחיות וניסיון בייצור, עריכה ותיקון מעגלים מודפסים.

אנו מפתחים, מייצרים ומתקנים מעגלים מודפסים לכל סוגי הפרויקטים, בכל שלב ובכמויות קטנות, כמו למשל ליצירת אב טיפוס. ברשותנו מפרט עשיר של טכניקות ייצור, חומרי גלם וטכנולוגיות לעריכת מעגלים מודפסים.

תהליך התיקון מתבצע בהתאם לצרכים הטכנולוגיים ולדרישת הלקוח, תוך מתן ייעוץ מקצועי בכל הקשור למעגלים מודפסים. עם המהנדסים של NTI, תוכלו להיות בטוחים שהמעגלים המודפסים יעמדו בתקני האיכות הקפדניים ביותר.

דילוג לתוכן